info@obiekto.pl OBIEKTO: Tel. 791 585 451 | ul. Mińska 65, 03-828 Warszawa

Jak zacząć? – zajęcia wprowadzające w cenie wejścia

Na jednorazowe zajęcia wprowadzające zapraszamy osoby od 16. roku życia w każdą sobotę o godzinie 12:00.
Młodsze osoby zapraszamy na zajęcia indywidualne, na które można umówić się mailowo (info@obiekto.pl) lub przez profil na Facebooku.

Do udziału w zajęciach nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie. Nie trzeba umieć się podciągać ani być najtęższym atletą. Wystarczy zgłosić się do recepcji na około 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Udział wliczony jest w cenę wejścia. Na początek przygody z boulderingiem wystarczy wygodny strój sportowy i dużo entuzjazmu. O resztę zadba nasz zespół, a nasza ściana jest doskonale przygotowana do wspinania na każdym poziomie – od pierwszych kroków po poziom Mistrzów Polski.

Dla niewtajemniczonych powiemy, że bouldering to wspinanie po specjalnie przygotowanych, krótkich drogach wspinaczkowych (boulderach), które stanowią swego rodzaju wspinaczkowe łamigłówki. Czasami do ich rozwiązania potrzeba więcej siły, czasami gibkości, a czasami po prostu trochę wyobraźni. Wysokość ściany do boulderingu (do 4,5 metra) pozwala wspinać się bez lin i dodatkowego sprzętu do asekuracji – bezpieczne lądowanie zapewni Ci specjalny materac. Znika zatem większość ryzyka, obaw o lęk wysokości i konieczność długiego szkolenia z obsługi sprzętu. Po około godzinie możesz już cieszyć się samodzielnym wspinaniem, a jeśli złapiesz bakcyla – możesz podpytać o wolne miejsca w sekcjach dla początkujących lub zajęcia indywidualne.

Zapraszamy!